piątek, 25 września 2015

Nowy iPhone - Nowe Innowacje!
Często zadaje sobie pytanie:
Ile jeszcze Apple jest w stanie wprowadzić nowości do jednego urządzenia?
Do kiedy jeszcze będzie to użyteczna innowacja?


Dzisiaj światowa premiera iPhone 6S w Apple Store.

Niestety nie w Polsce, z uwagi na brak chociażby Apple Store, nad czym ubolewamy chyba wszyscy.
Podejrzewam, że byłbym jednym z tych klientów co na 3 dni przed startem sprzedaży zajmują miejsce w kolejce aby być tym jednym ze szczęśliwców w rękach których znajdzie się nowe dziecko Apple.
Okazuję się, że jeszcze sporo nowych, innowacyjnych rzeczy kryje się za kurtyną w Cupertino.


...a więc co nowego w iPhone 6S/6S Plus?

 3DTouch

Po raz kolejny Apple zabłysnęło geniuszem. 
3DTouch to nic innego jak szybki dostęp do najczęściej używanych opcji danej aplikacji egzekwowany poprzez siłę nacisku ekranu na daną ikonę/opcje/wiersz etc. 
Opcja ta jest niesamowicie intuicyjna i działająca niemal perfekcyjnie. 
Od pierwszego dotknięcia 3DTouch użytkownik wie jak się tym posługiwać - co jest dowodem, że Apple ma się bardzo dobrze, zna swoje cele, a zakorzenione wartości Steve'a są nadal aktualne. 
Jest to pewnego rodzaju nawiązanie do "kliknięcia" prawym przyciskiem myszy" po którym pokazują się najczęściej używane opcje danej aplikacji i nie tylko.
Kwestią czasu jest gdy zobaczymy podobną funkcję w innych smartfonach. Apple zdecydowanie utrzymuję ster w jakim kierunku zmierza ta branża. 
Chłopaki z Google/Microsoft już rozgrzewają ksero!
Poniżej film który przybliży Wam o co chodzi!?
Nowe Touch ID

Apple implementuje nowej generacji czytnik linii papilarnych.
Zyskujemy, szybsze odczyty linii papilarnych, a co za tym idzie szybszą reakcje na odblokowanie telefonu oraz mniejsze prawdopodobieństwo potrzeby zeskanowania palca jeszcze raz za każdym razem jak używamy TouchID.

Live Photos

To trzeba zobaczyć na własne oczy, jest to tzw. wodotrysk, bajer, coś co można pokazać znajomym i zrobić na nich wrażenie. 
Moja pierwsza myśl - Fajne ale... - po tym jak emocje opadły zacząłem się zastanawiać czy opcja ta nie będzie pamięciożerna, są użytkownicy iPhone'ów którzy dziennie robią po 100 zdjęć, a mając tylko 16GB można sobie szybko telefon "zapchać?" Wszystko jak zawsze zweryfikuje czas. Poniżej video z małym demo.Pięciomegapikselowa! kamera FaceTime!

Jeśli chodzi o mnie, bomba! Używam FaceTime bardzo często,
i mieć możliwość oglądania obrazu w jeszcze lepszej jakości to bardzo dobry krok Apple! Niby nic ale to waśnie te, niby nie widoczne na pierwszy rzut oka szczegóły, rozkochują Nas w urządzeniach spod logo nadgryzionego jabłka. Dla przypomnienia iPhone 6 i 5S posiadały 1.2 megapikselową kamerę.


Bateria! - temat rzeka.

Bateria została zmniejszona pojemnościowo. 
Brzmi niedorzecznie prawda?  
Nie będę się rozpisywał - w tym temacie albo wylewa się hektolitry pomyj na informacje o zmniejszeniu pojemności baterii albo można zaakceptować ten fakt, który de facto w niczym Nam nie przeszkadza bo czas jaki mamy do dyspozycji w nowym iPhonie jest taki sam jak w jego starszym o rok bracie. 
iPhone 6S - pojemność - 1715 mAh
iPhone 6 - pojemność - 1810 mAh
Już wyjaśniam dlaczego tak się stało. 
Nowy silnik który obsługuje miedzy innymi 3DTouch nazywa się TapEngine i zajmuje miejsce przeznaczone na podzespoły telefonu, inżynierzy Apple zdecydowali się na delikatne zmniejszenie baterii aby wygospodarować miejsce na w/w silnik.
Pamiętajcie! Zmiana, a raczej redukcja wielkości baterii nie niesie za sobą krótszego używania telefonu.

Rose Gold iPhone

Coś dla płci pięknej - złoty róż - nie jednej kobiecie przypadnie do gustu! 
Pół-żartem-pół-serio apeluje do mam, dziewczyn! Jeśli Wasz męski członek rodziny dziedziczy po Was telefon miejcie to proszę na uwadze przy wyborze koloru ;-)

Zapraszam również na Instagram i Facebook


Maciej.


0 komentarze:

Prześlij komentarz