wtorek, 29 września 2015

iPad Pro. Duża nowość.

Oops...they did it again.

Pomimo fali plotek, nie wierzyłem, że powstanie większy iPad, tym bardziej, że obecna przekątna ekranu odpowiada praktycznie każdemu. Nie zwiastował nowego  również spadek sprzedaży samego iPada jak i również całej gałęzi tabletów. (W trzecim kwartale 2015r. sprzedaż iPadów wyniosła 10,9 mln sztuk, gdzie analogicznie w  2014r. sprzedało się 13,3 mln sztuk).
Przyznaję się też, że nie dawałem wiary w kolorowe i plastikowe iPhone'y, w AppleWatch czy też kolorowe Macbooki. Apple zaskakuje. Ponownie na plus.

W ofercie aktualnie mamy trzy rodzaje iPada: MINI, AIR oraz PRO

Specyfikacja najnowszego:
- ekran o przekątnej 12,9 cala i rozdzielczości 732x2048 pikseli.
- procesor Apple A9X z koprocesorem M9
- 4 GB pamięci RAM
- waga - 712 gramów 
- grubość - 6,9 mm

Apple zaprojektowało dodatkowe akcesoria do iPada Pro.

Połączenie parametrów z dodatkowymi akcesoriami sprawia, że iPad Pro staje się potężną maszyną, idąc tym torem iPad Pro śmiało może konkurować z roboczymi komputerami do tworzenia treści.

Brak 3D Touch może sugerować, że kierunek obsługi mocy nacisku przejmie Apple Pencil, który posiada zdolność do precyzyjnego wykrywania mocy nacisku oraz rozróżniania kątów, pod którymi się go używa.

Zakorzeniona głęboko innowacja po raz kolejny otwiera nowe możliwości.
Apple tym produktem otwiera się na nowych odbiorców.
Odbiorców którzy na tego typu sprzęt do zastosowań profesjonalnych skierują swoje zainteresowanie wraz z premierą iPada Pro. Tworzenie treści na tym urządzeniu będzie niesamowicie intuicyjne, kreski będą tworzone za pomocą naturalnych ruchów ręką przy pomocy Apple Ołówka, zamiast myszki.

Apple Ołówek daje użytkownikowi bardziej naturalny, a zarazem pierwotny sposób tworzenia.
Zawody techniczne, artystyczne i nie tylko często kształcą się w swoich zawodach nabierając umiejętności tworzenia zarówno na komputerach jak i w "staroświecki" sposób na kartce przy pomocy ołówka. Apple wraz z iPadem Pro łączy te dwa sposoby niesamowicie naturalnie. 
Czas pokaże jak w przypadku SDK i App Store, co jeszcze będzie można stworzyć przy pomocy nowego urządzenia spod znaku jabłka.

Premiera już w listopadzie.

Maciej.

0 komentarze:

Prześlij komentarz