poniedziałek, 26 października 2015

Zamień jesienno - zimową nude na Apple TV!

Czy Apple rewolucjonizuje swoje produkty?


Okazuje się, że tak. 
Nowe Apple TV będzie zupełnie inne od dotychczasowego.

Rynek konsol to jedno, a rynek soft konsol powstaje na nowo wraz z Apple (Play?) TV, które razem z dostarczeniem oferty filmów seriali itp, dostarczać będzie gry i aplikacje.

Zacznę może od tego, że nie każdy zjadacz chleba pasjonuje się, lubi, a nawet chce grac w gry o mocno rozbudowanej fabule, a brak najnowszych rozwiązań graficznych nie jest dla niego wykluczające.
Często gry na konsole posiadają mocno rozbudowana siatkę postaci, map, zadań itp.
Nie wspomnę już że koszt takiej konsoli to ponad 1500zł! a każda nowsza gra tez trochę kosztuję, co też jest bodźcem wykluczającym zakup. Jestem pewny, że nigdy w moim życiu nie "skuszę" się na konsole od Microsoftu, czy też Sony, bo niby po co? Żeby stała pod telewizorem odpalana raz na tydzień, bo żal mi już wyrzuconych wydanych pieniędzy.(?)

Nowe Apple TV to preludium do domowej zabawy przed telewizorem - tak jak kiedyś!
Dość spora grupa ludzi, w tym ja, tęskni za prostymi grami typu Mario Bros, Contra, Rayman itp.
Cudownie by było móc ponownie usiąść po turecku przed telewizorem i zagrać w prostą, miła dla oka, a jednocześnie wciągającą platformówkę!
A teraz! Wyobraźcie sobie, że majac najnowsze Apple TV czasy podobne do czasów gier na Commodore, Pegasusów, Amigi 500,600...
Mogą wrócić,  na miarę XXI w. 


Każda konsola musi mieć urządzenie sterujące, tutaj pojawia się nam nowy pilot. Cześć dotykowa połączona z fizycznymi guzikami otwiera nam duże możliwości sterowania - w tym wbudowany akcelerometr i żyroskop. Jak Apple zapewnia w pełni naładowana bateria ma starczyć na trzy miesiące pracy. Pilot komunikuje się za pomocą Bluetooth 4.0. Nie wykluczone, że będzie można dokupić dodatkowe kontrolery ruchu.


Oczywiście! Znajdzie się grupa która powie: "To już jest"! Smart TV etc. otóż już odpowiadam!

To nie ma znaczenia! 

W 2007r. telefony komórkowe, smartfony istniały, a światowym liderem była Motorola i Nokia, która z bagażem tylu lat doświadczeń z klientem i technologią nie poradziła sobie z nową myślą i innowacją od Apple co efektem - dzisiaj - jest żenujący poziom udziałów Motoroli w rynku smartfonów oraz sprzedaż działu telefonii komórkowej Nokii do Microsoftu.
Nie wspominając rynku tabletów przed iPadem.Korzystałem kilka krotnie z oprogramowania "smart" telewizorów od różnych producentów (czy ktoś w ogóle jest z tego zadowolony?). 0,01% oprogramowania "Smart TV" nie będzie tak dobre i intuicyjne jak to w nowym Apple(Play)TV.
Rozwiewając wszelkie spekulacje! Apple nie chce i nie będzie produkować swoich ekranów telewizyjnych, najważniejsze jest oprogramowanie które dostarczane nam jest z Apple TV, a obecny rynek telewizorów dostarcza na tyle dobre ekrany, że Apple nie widzi sensu działać tam gdzie nie musi.

Inteligentnie zrewolucjonizują rynek telewizji omijając wypuszczenie własnego ekranu.

Oprócz oferty filmowo - serialowej, aplikacji i gier nowe apple TV oferuje szereg dodatkowych funkcji pozwalających na jeszcze sprawniejsze korzystanie ze sprzętu... próba nowych możliwości poniżej.Polskie Ceny Apple TV:
Wersja - 32GB - 779PLN
Wersja - 64GB - 999PLNMaciej,

0 komentarze:

Prześlij komentarz